https://www.netflix.com/pl/title/70260350

Czy osoba zaburzona, może nawet chora psychicznie może być policjantem? Czy ktoś, kto leczył się u psychiatry lub korzysta z psychoterapii może pracować jako nauczyciel? Czy może być dobrym dentystą, księdzem, urzędnikiem? Czy pediatra chorujący na depresję może leczyć nasze dzieci? ? Czy mając diagnozę psychiatryczną można być dobrym w tym, co się robi zawodowo?

Czy też choroba psychiczna jest na tyle nieprzewidywalna, tajemnicza i poza kontrolą, że marginalizacja osób chorych jest uzasadniona?

Wielu ludzi, którzy bardzo potrzebują pomocy nigdy z niej nie skorzysta właśnie z obawy przed społecznym ostracyzmem. Ale również przed utratą pracy i środków do życia. Podobnie ujawnienie, że było się w szpitalu psychiatrycznym zamyka drogę do wielu zawodów. Zagrożony jest codzienny byt pacjentów.

Kino daje nam szanse, żeby zobaczyć, jak wygląda codzienność człowieka, który widzi to, czego inni nie widzą. Który rozmawia z tymi, którzy odeszli. Człowieka, który jest skrajnie zmęczony, obolały psychicznie, dręczony przeszłością, samotny. I którego zdrowa część umysłu jest ostra jak brzytwa.

John River to zdecydowanie niezwykła postać.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *